O Sesji

Gdzie realizowana jest sesja?

Sesje zdjęciowe realizowane są w studio w Łodzi na ulicy Konstantynowskiej 34. Poza niezwykle przyjemnym miejscem, w którym dzieci poczują się jak w domu, znajdują się tu również wszystkie rekwizyty potrzebne do wykonania sesji zdjęciowej. Dzięki temu zawsze wszystko jest pod ręką i można zmienić koncepcję naszych zdjęć w każdej chwili. Wolicie fotografię wśród natury? Jest również możliwość wykonania sesji w plenerze!

Dojazd do klienta? Tak? Nie?

Miejsce, w którym wykonywane są zdjęcia, musi spełniać określone warunki, tak aby sesja przyniosła oczekiwane rezultaty, dlatego też najbezpieczniej spotkać się w moim studiu.

Z jakim wyprzedzeniem trzeba zarezerwować sesję?

W przypadku sesji noworodkowej na sesję najlepiej umówić się w 2-3 dobie maluszka.  Proszę wówczas o szybki kontakt, celem rezerwacji terminu. Jest to ważne by udało nam się spotkać do 2 tygodni, dzięki temu będzie się miało pewność, że zostanie on sfotografowany w odpowiednim czasie. Na sesje niemowlęce/dziecięce proponuję zapisywać się przynajmniej 2 tygodnie lub miesiąc wcześniej. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że znajdę dla Was dogodny termin.

Co zrobimy jeżeli dziecko będzie marudne w czasie sesji?

Poczekamy. :) Zawsze znajdzie się czas, aby dziecko odpoczęło, zjadło lub przytuliło się do mamy. Jeżeli natomiast to nie jest dobry dzień dla maluszka na zdjęcia, przełożymy sesję na inny termin bez dodatkowych opłat.

Jak wygląda forma płatności?

Płatność wykonywana jest w formie przelewu. W dniu wybrania ujęć proszę o wpłatę całej kwoty zamówienia.

Co zabrać ze sobą na sesję?

Wszystkie akcesoria na zdjęciach typu kocyki, ubranka, czapeczki czy opaski są moim standardowym wyposażeniem studia, więc ze swojej strony na sesję możecie zabrać ulubioną maskotkę maluszka, zestaw do przebierania i zapas pieluszek, ewentualnie w przypadku starszych dzieci – grzechotki, itd. Oczywiście inwencja twórcza, pomysły i zaangażowanie rodziców w sesję są jak najbardziej mile widziane! :)

W jaki sposób zdjęcia są wybierane do obróbki?

Zdjęcia do obróbki wybieracie sami. W ciągu 3 dni roboczych od wykonania sesji zdjęciowej dostajecie maila od portalu Mafelo, gdzie jest dostępna galeria z Waszej sesji. Są to surowe, nieobrobione pliki, przeznaczone jedynie do użytku prywatnego, nie można ich nigdzie umieszczać w internecie. :) Z nich wybieracie te, które podobają się Wam najbardziej.

Jaki jest termin realizacji zlecenia?

Od momentu wysłania przeze mnie miniaturek, czekam na Wasz wybór do 5 dni roboczych. Obrobione zdjęcia będą gotowe do odbioru w ciągu 25 dni roboczych (+/- w zależności od dostaw odbitek, albumów i płyt) . Jeśli jednak będziecie je wybierać dłużej niż 5 dni, termin odbioru również się wydłuży. Pamiętajcie, że im sprawniej wybierzecie swoje pamiątkowe fotografie, tym i ja szybciej je obrobię. Gdyby termin miał być wydłużony z przyczyn niezależnych ode mnie (np. choroba lub duża ilość zleceń) niezwłocznie Was o tym poinformuję. Istnieje możliwość wykupienia usługi express – gotowy materiał otrzymują Państwo w ciągu 7 dni roboczych , usługa płatna + 50% od ceny wyjściowej.

Jaki jest najlepszy okres na wykonanie sesji?

Wszystko zależy od tego – co chcecie uwiecznić na zdjęciach.
Sesję noworodkową najlepiej wykonać w pierwszych dwóch tygodniach życia maluszka. Na tym etapie dziecko zmienia się z dnia na dzień, a z drugiej strony to idealny moment, ponieważ właśnie teraz śpi najgłębiej i najmocniej.
Sesję niemowlęcą – najłatwiej jest, kiedy dziecko pewnie trzyma już główkę, chętnie leży na brzuszku lub siedzi. Zapewni to nam różnorodność ujęć i na pewno wiele zabawy. :)
Sesja dziecięca – pół roczku, pierwsze urodziny, dzień mamy, taty czy po prostu zwykła „środa”. Każda okazja jest dobra na uwiecznienie bezpowrotnie przemijających chwil. Decyzja należy do Was. :)

Jak przygotować dzieci do sesji?

Jeżeli chodzi o noworodki, karmimy je tuż przed sesją zabieramy ze sobą sztuczne mleko jeżeli owym mama karmi. Jeżeli maluch nie wyśpi się w drodze na sesję nakarmiony dłużej nam pośpi, a sesja odbędzie się sprawniej. Należy również zaopatrzyć się w zapas pieluszek, a samemu podejść do sesji ze spokojem. Pomieszczenie, w którym będzie wykonywana sesja zawsze jest odpowiednio nagrzane, bo nasz Skarb będzie pozował w cieniutkich strojach. W czasie sesji korzystam dodatkowo z przenośnego termowentylatora, który zwiększa temperaturę w otoczeniu noworodka i sprawia, że będzie się on czuł niezwykle komfortowo.

Jeśli chodzi o dzieci umawiamy się po południowym śnie dziecka bądź rankiem, tak, aby maluszek miał humor i ochotę na zdjęcia. Proszę o zabranie dziecku przekąski oraz napoju. :)

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej zaplanować już pod koniec ciąży, po porodzie będziecie myśleli zupełnie o czymś innym niż sesja zdjęciowa. Sesję noworodkową tak jak wspominałam wcześniej, najlepiej wykonać w pierwszych 2 tygodniach życia dziecka. Wtedy nie przeszkadza mu zmiana ubranek czy póz. Warto zaznaczyć, że wszystkie tła oraz ubranka, które posiadam, są bezpieczne dla skóry maluszka.

Czy moje dziecko trafia w dobre ręce, jak wygląda komfort oraz wygoda dziecka?

Bezpieczeństwo to podstawa przy pracy z noworodkami. Podczas robienia zdjęć cały czas czuwam nad bezpieczeństwem Maleństwa, a pozycje, w których jest układane są dla niego bardzo naturalne i często przypominają ułożenie dziecka w brzuchu mamy. Podczas wykonywania zdjęć rodzice niejednokrotnie pomagają w sesji i asekurują.

Ile trwa sesja?

Jeżeli chodzi o sesję noworodkową trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin, czasami dłużej. Długość sesji zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić do snu. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera, więc najlepiej, by w sesji jako obserwator uczestniczyli tylko rodzice małego Szkraba. Jeżeli sesja ma obejmować również zdjęcia z rodzeństwem, najlepiej będzie, jeżeli brat lub siostra malucha dołączą do nas na początku lub pod koniec sesji. Sesja niemowlęca, dziecięca to ok 1-1,5 h w zależności o współpracy dziecka.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową, oraz co ze sobą zabrać na taką sesję?

Z perspektywy wykonanych sesji mogę stwierdzić, że najlepszy jest okres od szóstego do ósmego miesiąca ciąży, ale wszystko zależy od przyszłej mamy, jej samopoczucia, a także tego, czy brzuszek jest wystarczająco widoczny. Sesja ciążowa może się oczywiście odbyć na dowolnym etapie ciąży, bo u wielu kobiet brzuszek uwydatnia się wcześniej. Z doświadczenia jednak wiem, że nie warto czekać do ostatniej chwili i umawiać się na sesję pod koniec ciąży. Każda kobieta inaczej znosi tę końcówkę – wiele osób nie będzie miało już sił na pozowanie lub nie będzie czuło się komfortowo, odczuwając trudy ósmego czy dziewiątego miesiąca. Może się również okazać, że maluszek zdecyduje się przyjść na świat nieco wcześniej. To kolejny argument, aby nie odkładać sesji ciążowej na ostatni miesiąc. Posiadam duży wybór sukni do sesji ciążowych w najróżniejszych kolorach, krojach i stylach, więc przyszła mama w ogóle nie musi się martwić o “kreację” podczas sesji. Z reguły podczas jednego spotkania wykorzystuję kilka sukni, często wybieramy je wspólnie z przyszłą mamą według jej osobistych preferencji. Wszystkim osobom zdecydowanym na sesję polecam profesjonalną wizażystkę, która wykona profesjonalny makijaż fotograficzny, podkreślający kobiecą urodę na fotografiach. Zarówno na sesjach studyjnych jak i plenerowych bardzo mile widziani są partnerzy/mężowie. Ich obecność często dodaje kobietom otuchy, a także pozwala stworzyć wiele wspólnych, romantycznych ujęć.

Jak ubrać się na sesję rodzinną?

Na sesję rodzinną proponuję, aby cała rodzina biorąca w niej udział miała ubrania podobne kolorystycznie. Najlepsze będą szarości, zgaszone róże, błękit, biel. Dobrze, jeśli ubrania nie mają wzorów ani nie są widoczne nadruki. To Wy jako rodzina macie być tematem zdjęcia :)

Czy mogę kupić sesję w prezencie?

Oczywiście, istnieje możliwość zakupienia zaproszenia w formie prezentu do sesji ciążowej/niemowlęcej/rodzinnej/portretowej. Takie zaproszenie jest ważne 4 miesiące od momentu zakupu. Po więcej szczegółów zapraszam do podstrony Sesja w Prezencie.

Jakie pliki otrzymamy?

Fotografuję wyłącznie w RAW (surowe pliki, zawierające maksymalną ilość informacji). Takie pliki dają największe możliwości w trakcie obróbki. Wy otrzymujecie zdjęcia po obróbce w plikach jpg. Duże pliki wywołane pod wydruk oraz małe wyostrzone pod prezentację na monitorze komputera. Wydruki, które otrzymujecie ode mnie drukuję w profesjonalnym laboratorium na papierze jedwabnym. Nie przekazuję plików RAW z sesji ani nieobrobionych zdjęć. Otrzymacie ode mnie tylko pięknie wyretuszowane zdjęcia, bo właśnie taką pamiątkę chcę Wam przekazać.